Stylová ve 40: 6 chyb, které děláte každý den (a ani o tom nevíte)

Když dojde na styl oblékání, klíč je v detailech. Například i když máte filigránový vzhled, zčernalé stříbrné náušnice zkazí celkový dojem. Jaké jsou další malé i fatální chyby se kterými se každodenně setkávají ženy starší 40 let?

Chyba číslo 1: strečové džíny

Strečové džíny jsou velice pohodlné a dokonce i někdy vypadají slušně. Bohužel tento materiál velmi často zdůrazňuje nedokonalosti jako je celulitida a nerovná pokožka.

Streč zvýrazní i ty nejmenší nedostatky dobré postavy.

Druhý důvod pro odmítnutí strečových džín je, že nejsou v módě. Pokud toužíte po volnějším oblečení, věnujte pozornost takzvaným „boyfriend“ nebo „mom“ džínám.

Chyba číslo 2: příliš průhledné tričko

Příliš tenké tričko z úpletu také zdůrazňuje nedostatky, zvláště jeli pod ním skrytá podprsenka. 

Je potřeba něco navléct na ramena.

Tato chyba je běžná zejména u žen se širokými rameny a u žen s postavou obráceného trojúhelníku.

Chyba číslo 3: pokus se schovat ve velkých mikinách

Každý má svou oblíbenou obnošenou bundu. Na tom není nic špatného, pokud to není vaše uniforma do práce, na dětské hřiště na procházku a obecně kamkoliv. 

Ano, oversize je nyní v módě, ale s vyšším věkem mikina nic nezakrývá a pouze poukazuje na špatný vkus, nízkou sebeúctu a lhostejnost k vlastnímu vzhledu.

Roli „krytí“ mohou zastat například šátky.

Chyba číslo 4: dáma v černém

Černá barva je bezprostředně elegantní a diskrétní barvou, která má však nepopíratelnou fyzickou schopnost absorbovat světlo. Právě kvůli tomu vám nerozzáří obličej, ale nechá ho naopak vadnout.

S věkem černá u obličeje zdůrazňuje vrásky a únavu. To sice neplatí pro každého, ale většině žen černá barva nesluší bez jasného a důkladného make-upu.

Chyba číslo 5: příliš velké nebo světlé brýle

Sluneční brýle vám pomohou dosáhnout zajímavějšího vzhledu, ale nedopouštějte se typické chyby a nepřitahujte na ně velkou pozornost. Právě s velkou pozorností upozorňujete na vrásky nejen kolem oči, ale i celého obličeje.

Stylisté věří, že by se to s brýlemi nemělo přehánět. Příliš velké, příliš úzké, kamínky ozdobené brýle jsou zdůrazněním outfitu, ale není to věc pro každodenní nošení.

Chyba číslo 6: chabý úplet

Vrstvení oblečení za pomoci neforemní viskózy a úpletu je špatný nápad. To vše dohromady vypadá absurdně, jelikož na kvalitě materiálu velice záleží.

Kvalita tkaniny je více důležitá než barva nebo potisk a stejně důležitá jako aby oblečení padlo přesně na míru.

NOU